درگذشت عباس کیارستمی
ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٤/۱٧   کلمات کلیدی: عباس کیارستمی ،درگذشت

روزدوشنبه چهاردهم تیرعباس کیارستمی درگذشت.

سالهای سال نام او را به عنوان یکی از مفاخر سینمای میهنم می شنیدم. به تبعیت از آن هرگاه جایی اسمی از فیلم و سینما به میان می آمد وسط می پریدم و با نام ایشان مجلس گردانی کرده و افتخارات این درگذشته را برمی شمردم. دریغ از آنکه بنده حتی یک فیلم یا سکانس از فیلمهای این عزیز ازدست رفته را دیده باشم. حالا خوب است من آدم مهمی نبوده ام که لازم بوده باشد در جایی رسمی صحبتی کرده باشم. هر جا بوده دور و بری ها حتی نام این همه فن حریف هنر را هم نمی دانسته اند و ایشان را با جناب حاتمی کیا اشتباه میگرفتند تنها بدلیل این کلمه "کیا" که وسط کار بود. من هم که اوضاع را براین منوال می دیدم آن وسط منبر را داغ میگرداندم.

تا اینکه چند ماه پیش به نکته جالبی پی بردم. از تلویزیون نام کتابی در زمینه حافظ به قلم آقای کیارستمی شنیدم که پس از جستی در این دنیای اینترنت متوجه شدم این کارگردان بزرگوار وطن چه کتابها که در باب ادبیات و سعدی و حافظ که نوشته. دست مریزاد. به احترام آقای کیارستمی باید کلاه از سر برداشت. بیشتر به دور و بر خود نگاه کرد و بیش از گفتن ببینیم و بشنویم و بخوانیم.

یاد آقای هنرمند گرامی. نباید بر مرگ چنین هنرمندی دریغ و افسوس خورد که در گذشت انسان بزرگی نظیر ایشان هم مایه مباهات سرزمینی می باشد.